Zpět do obchodu

Registrace

O nás

Značka MUSCULT vznikla z prostého důvodu. Chceme dělat košile pro svalnaté muže. Sám jsem měl problém s výběrem košile a trávil jsem hodně času hledáním, zkoušením a zjišťováním. Nakonec jsem dospěl do bodu, kdy jsem měl dvě možnosti. Nechat si ušít košili na míru a nechat to být nebo se pustit do myšlenky, která se tou dobou v mojí hlavě objevovala čím dál tím častěji, začít dělat košile pro svalnaté muže. Strávil jsem dlouhé hodiny a dny rozvíjením tohoto nápadu, kdy jsem přemýšlel kde sehnat dodavatele, který by košile ušil, z jakých látek budou, jak vyladit střih, a podobně.

Vyhrála výroba v České republice

Jeden z pilířů, na kterém značku stavím, je výroba, která probíhá v České republice. Je to nákladnější varianta, ale zároveň je to cesta, jak dosáhnout požadované kvality a zároveň v tom vidím určité poslání. Už jen proto, že ráno mohu vstát a říct si: „děláš něco, co má smysl a navíc dáváš práci lidem v České republice.“ Určitě je to detail, ale věřím, že se časem ukáže jako krok správným směrem.

V České republice bych ještě rád zůstal. U košil i doplňků MUSCULT se snažíme, aby vše vznikalo u nás, případně na Slovensku. Proto máme dodavatele látek z Hradce Králové, dodavatele knoflíků z Jindřichova Hradce a etikety odebíráme od společnosti z Řevnice.

Začali jsme myslet jinak

Nejtěžší u nových věcí je vždy nebát se dělat věci jinak. Při hledání vhodné košile jsem prošel weby desítek značek. Britské s opravdu dlouhou historií a krásnými produkty, americké s vysokou kvalitou i cenami, německé s prověřenou kvalitou a samozřejmě české s více či méně zajímavou produkcí. Bohužel nikde jsem odpověď na svůj problém nenacházel. Spojil jsem se proto s lidmi z oboru a začali jsme pracovat na střihu. Abych pochopil, o čem se vůbec bavíme, nastudoval jsem si základy tvorby střihu a udělal si první vlastní návrhy. Následně jsme střih ladily, dokud jsem nebyl opravdu spokojen a střih neodpovídal mým požadavkům. Zpětně se to zdá jako velmi rychlá a snadná záležitost, ale byly to desítky návrhů, které skončily v koši, protože trvalo velmi dlouho, než jsem přesvědčil lidi okolo sebe, aby začali myslet jinak. Nakonec se nám však podařilo dát dohromady střih, který odpovídal mým představám, podle nichž jsme vyrobily první hotové košile. Díky tomu, že jsme začali přemýšlet jinak, vám můžeme přinést košile, které jinde nenajdete. Košile pro svalnaté muže. Ty si můžete nyní prohlédnout a objednat v e-shopu, stejně jako se můžete těšit na další košile, které pro vás připravujeme.

Zpět do obchodu